1400/06/20-15:49

راه اندازی صندوق شورای توانبخشی مبتنی بر جامعه در روستای کاشی جاسک

مجری طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در شرق شهرستان جاسک از راه اندازی صندوق شورای توانبخشی مبتنی بر جامعه در روستای کاشی بخش لیردف شهرستان جاسک خبرداد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس ، محمد جمالدینی گفت: راه اندازی و آغاز اجرای طرح صندوق شورای توانبخشی مبتنی بر جامعه در روستای کاشی بخش لیردف شهرستان جاسک با هدف حمایت از اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه (HDK) در روستا و ارائه خدمات لازم به افراد دارای معلولیت می باشد تا در این جهت شورای (CBR) روستا بتواند از طریق جلب مشارکت خیرین و نهاد های دولتی و غیره آن به اهداف مورد نظر جامه عمل بپوشاند.

 

وی افزود: ماهیت صندوق شورای توانبخشی مبتنی بر جامعه کاملا غیردولتی و مردمی بوده و اداره آن تحت نظر شورای (CBR) روستا انجام می گیرد و همچنین کمک های مالی ارائه شده از طریق شورای روستا ها برای تسهیل در امر خدمات رسانی به افراد دارای معلولیت روستا می باشد تا در کنار سایر حمایت های نهاد های دولتی و غیر دولتی به رفع نیاز های ضروری افراد دارای معلولیت بپردازد.

 

جمالدینی در ادامه تصریح کرد: صندوق شورای (CBR) روستا باافتتاح حساب توسط رئیس شورا در یکی از بانک ها یا صندوق های قرض الحسنه با حق امضای رئیس شورا و یکی دیگر از اعضای شورا به عنوان خزانه دار تشکیل میگردد و خزانه دار با انتخاب توسط اعضا در اولین جلسه رسمی شورا انتخاب و تامین منابع مالی صندوق از محل کمک های مردمی و کمک های مستمر بهزیستی از محل مشارکت های مردمی و ردیف مربوط به گروه غیر دولتی و سایر منابع فرمانداری و دهیاری و غیره آن می باشد.

 

وی اظهار داشت: روستای کاشی در 150 کیلومتری از مرکز شهرستان جاسک در دور ترین نقطه از استان هرمزگان می باشد، این صندوق که با سرمایه اولیه 3 میلیون و 500 هزار تومان از شهریور سال جاری 1400 فعالیت خود را با مشارکت اهالی روستا آغاز نموده است و اهالی روستا ماهیانه مبلغی را به صندوق که برای حمایت معلولان می باشد کمک نمایند.

 

مجری طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در شرق جاسک در پایان عنوان کرد: برنامه ریزی شده دو صندوق طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه نیز در روستا های بخش لیردف شرق شهرستان جاسک طی هفته های آینده راه اندازی گردد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط