1400/06/19-00:56

توقیف کانتنری با 20 میلیارد تومان کالای قاچاق در بندرعباس

توقیف کانتنری با 20 میلیارد تومان کالای قاچاق در بندرعباس

پلیس هرمزگان از کشف کانتینری در یکی از بنادر هرمزگان با 20 میلیارد تومان کالای قاچاق از جمله 2هزار عدد ردیاب سیم کارت خور (جی پی اس) و انواع مانیتور و جک کنترلی صندوق عقب خودرو خبر داد.

به گزارش  نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، سردار غلامرضا جعفری گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با همکاری پلیس گمرک و معاونت اطلاعات پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و رصد عناصر اصلی قاچاق کلان از مبادی رسمی، از تصمیم قاچاقچیان مبنی برجابجایی یک محموله قاچاق به وسیله یک دستگاه کانتینر 20 فوت مطلع و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. 

 

وی افزود: مأموران بلافاصله پس از بررسی های تخصصی و میدانی دریافتند یک دستگاه کانتینر ۲۰ فوت حامل کالای قاچاق در یکی از اسکله های استان متوقف و قصد خروج از گمرک به سمت استانهای مرکزی کشور دارد. 

 

 فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه کانتینر مذکور با همکاری گمرک در یکی از محوطه های بارگیری توقیف شد، تصریح کرد: پس ازبررسی بارنامه ، پته گمرکی و پایش سیستمی مشخص شد اسناد و مدارک گمرکی ارائه شده با کانتینر مغایرت دارد که در بازرسی دقیق از کانتینر تعداد 2هزار عدد ردیاب سیم کارت خور (جی پی اس) و انواع مانیتور و جک کنترلی صندوق عقب خودرو با متعلقات مربوطه کشف شد. 

 

سردار جعفری ، ارزش محموله کشف شده را بنا به نظر کارشناسان 200 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد : در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و پیگیری پلیس جهت شناسایی و دستگیری سایر عناصر و اعضای این باند ادامه دارد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط