1400/06/24-12:00

کمبود دوباره سیلندرگاز/ نرخ بالاتر از 167هزار ریال تخلف است

کمبود دوباره سیلندرگاز/ نرخ بالاتر از 167هزار ریال تخلف است

کمبود دوباره سیلندر گاز در سطح شهر بندرعباس بار دیگر گلایه‌های مردم را به دنبال داشته است. از سوی دیگر مردم گمان می‌کنند که این کمبودهای مقطعی برای هدایت کردن مردم به سوی خرید انشعاب گاز است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس ، کمبود دوباره سیلندر گاز در بندرعباس بار دیگر سبب گلایه و نارضایتی مردم شده است به طوری که برای تهیه یک سیلندر گاز پُر و تعویض آن با سیلندر خالی باید گاهی 3 تا 4 بار به مراکز توزیع کپسول مراجعه کرد و دست خالی بازگشت.

 

از سوی دیگر مردم گمان می‌کنند که این نابسامانی در توزیع گاز مایع در سطح شهر با هدف هدایت مردم به سمت خرید انشعاب گاز خانگی است که این روزها در بسیاری از محلات کشیده شده اما مردم حاضر به خرید انشعاب به دلیل گرانی آن نیستند.

 

در همین زمینه عبدالرضا پیروی منش معاون نظارت،بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان گفت: قیمت سیلندر گاز خانگی با نرخ مصوب 167 هزار ریال توزیع می شود و عرضه با نرخ بیشتر از آن تخلف محسوب می‌شود.

 

از این اظهار نظر می‌توان نتیجه گرفت که احتمالا پشت پرده کمبود سیلندر گاز در شهر، تمایل فروشندگان سیلندر به نرخی بالاتر از نرخ مصوب است و اکنون در اوج کمبود سیلندر گاز و کمیابی آن، می‌توان شماره‌هایی را در سطح شهر یافت که هر نوع سیلندری را با قیمت 40 تا 50 هزار تومان موجود دارند و آن را درب منزل تحویل می‌‌دهند.

 

این مسؤول افزوده که تیم های بازرسی در حال گشت زنی و نظارت بر فروش سیلندر گاز در استان هستند و به محض مشاهده تخلف با آنان برخورد، تشکیل پرونده و به مراجع ذیصلاح ارجاع داده می شود.

 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان در ادامه بر همکاری مردم با این حوزه تاکید کرد و ادامه داد: با همکاری مردم می‌توان بسیاری از تخلفات را شناسایی و با مجازات متخلفان، زمینه وقوع تخلف را در جامعه کاهش داد.

 

پیروی منش از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش کنند.

 

پیگیری برای تأمین مستمر سیلندرگاز در سطح شهر بندرعباس یک وظیفه اساسی بر دوش مسؤولان امر بخصوص شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی با نظارت فرمانداری بندرعباس است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط