1400/07/05-21:33

پیکار ۳۴ مهندس هرمزگانی در هشتم مهرماه

نهمین دوره انتخابات هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان با حضور ٣٤ نفر کاندیدا در هشتم مهرماه و به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نهمین دوره انتخابات هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان هشتم مهرماه به‌صورت اینترنتی برگزار می‌شود.

 

در این دوره از انتخابات بعد از تطبیق و کنترل مدارک کاندیداهای متقاضی شرکت در انتخابات، ۳۴ نفر از کاندیداها واجد شرایط انتخابات شدند.

 

مهندسان هرمزگانی در ۵ رشته به رقابت خواهند پرداخت و تعداد ۳ کاندیدا از رشته برق، یک کاندیدا از رشته نقشه‌برداری، ۵ نفر از رشته معماری، ۲۱ نفر از رشته عمران و ۴ نفر از رشته مکانیک حضور خواهد داشت.

 

خبرها حاکی از آن است که صلاحیت یک نفر از گروه عمران و یک نفر از گروه شهرسازی به تأئید هیأت نظارت رسیده‌ است که اگر صحت آن تأئید شود، مجموع تعداد کاندیداهای این دوره از انتخابات هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان هرمزگان به ۳۶ نفر خواهد رسید.

 

تمامی اعضای سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان چه دارای پروانه یا فاقد پروانه، اجازه شرکت در رأی‌گیری و انتخابات را دارند و بر اساس آمار به دست آمده حدود ۹ هزار نفر از اعضای این سازمان امکان مشارکت در این دوره از انتخابات را دارند.

 

میزان مشارکت اعضای سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان در دوره قبلی انتخابات زیر ۳۰ درصد بوده است که احتمال می‌رود با توجه به تغییر سبک رأی‌گیری، در این دوره از انتخابات نیز شاهد حضور پروشور اعضای سازمان باشیم.

 

در این دوره از انتخابات، صلاحیت اکثر اعضای هیأت مدیره گذشته به تأئید هیأت مرکزی نظارت نرسید و این موضوع به حساسیت انتخابات افزوده است چراکه بسیار از اعضای سابق به حمایت از گروهی برآمده‌اند تا تنور رویداد نهم بیش از پیش داغ‌تر شود.

 

از آنجایی که برای نخستین بار این انتخابات به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، تمامی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان در صورت هرگونه تغییر و یا مشکل در شماره تلفن و کدملی خود موضوع را به این سازمان اطلاع دهند چراکه شرکت در انتخابات تنها با شماره تلفن صحیح و کدملی امکان‌پذیر خواهد بود.

 

باید منتظر ماند در دوره‌اى که قرار است دولت با ساخت سالانه یک میلیون مسکن به یارى جوانان بى‌سرپناه و محرومان بى‌مسکن بشتابد، ناظرین امر با چه نگاه و رویکردی، پای به سازمان مهم نظام مهندسی ساختمان می‌نهند.

 

به گزارش فارس، سازمان نظام مهندسی برای مرتفع کردن موارد خواسته شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در سال ۱۳۷۴ تأسیس شد تا اهداف کلی ذیل را برآورده سازد.

 

1- مهندس فنی و متخصص ساختمان در رأس هرم سازندگی قرار گیرند و صاحبان مهارت‌های فنی در سطوح میانی و کارگران فنی بدنهٔ هرم فنی ساخت و ساز ساختمان‌سازی در ایران را تشکیل دهند.

 

2- ایجاد یک جامعهٔ حرفه‌ای مولّد ثروت، رفاه، دانش و هنر برای اعضای آن

 

3- مراقبت از ایمنی، بهداشت و آسایش محیط‌های مسکونی و مدیریت خردمندانهٔ توسعهٔ سالم فضاهای زیستی به کمک مهندسان طراح و نظارت کلی سازمان نظام مهندسی ساختمان

 

4- ارتقای توان سازندگی و نوآوری در صنعت ساختمان در سطح ملی و منطقه‌ای و ایجاد بستری برای رقابت‌های بین‌المللی

نظرات

captcha

اخبار مرتبط