1399/10/25-09:11

رژه بزرگ ۱۰۰۰ شناور مردمی بسیج دریایی در تنگه هرمز

بیش از یکهزار شناور مردمی بسیج دریایی صبح امروز رژه گسترده‌ای را در ساحل بندرعباس و تنگه هرمز برگزار کردند. این رژه سال گذشته نیز به همت نیروی دریایی سپاه در منطقه پنجم ندسا با همکاری ویژه آباد فرماندار وقت بندرلنگه در این شهرستان برگزار شده بود.

ه گزارش نگاه جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، در هفتمین روز از هفته بسیج، صبح امروز بزرگترین رزمایش و رژه شناوری مردمی بسیج دریایی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی سواحل نیلگون بندرعباس و تنگه استراتژیک هرمز با ظرفیت بیش از ۱۰۰۰شناور سبک و نیمه سنگین با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه برگزار شد.

 

 

این نمایش اقتدار بسیج مردمی در عرصه دریا، نمایشی از عزت ملی و عظمت وحدت ملی و بصیرت دینی بسیجیان ولایتمدار بود که با شناورهای خود برای ایجاد ثبات و امنیت پایدار منطقه‌ای و نشان دادن روحیه ولایت مداری و سربازی ولایت برای نشان دادن امید و نشاط معنوی جهاد به عرصه میدان آمدند.


دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در سخنان کوتاهی اظهار داشت: از زمان تشکیل بسیج دریایی در سال ۱۳۹۷ تاکنون توانسته با همراهی و همیاری بسیجیان عزیز جان برکف و استفاده از توان وظرفیت مردم ولایت مدار تا کنون ۵۳۰ ناوگروه در سواحل جنوب و شمال سازماندهی کند و در مواقع لزوم و ضرورت ها هم از ظرفیت بالای این بسیج دریایی مردم پایه استفاده و بهره گیری کرد. 


وی افزود: همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) عزیز فرموند بسیج لشکر مخلص خداست، بسیج شجره طیبه‌ای است و ما به عینه در دفاع مقدس و هم بعد از آن مشاهده کردیم که چگونه در لحظه نیاز، بسیج با تمام توان خود پای کار می‌آید و یاریگر مردم است. 


فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: مثلا در دو سه سال گذشته در حوادث طبیعی پیش آمده، حقیقتا با ایثار، اخلاص، روحیه جهادی و انقلابی در قالب سازمان بسیج دریایی، حضوری فعال و وصف نشدنی برای کمک و امدادرسانی به موقع به هموطنان عزیزمان در سیل گرگان، غرب کشور، خوزستان، غرب استان هرمزگان و منطقه بشاگرد و جاسک به صف آمدند وعزت آفرینی کردند. 


وی ابراز داشت: برگزاری این رژه مقتدر دریایی که امروز مشاهده می‌کنید نمایشی از اقتدار و عزت نظام ولایت مدار مردمی جمهوری اسلامی ایران است که پیامش صلح، دوستی، برادری، ایثار، ولایت مداری و ایجاد امنیت پایدار در سواحل دریای خلیج فارس و دریای عمان خواهد بود و در حوزه سازمان رزم نیز موجب ارتقای سطح کمی و کیفی آمادگی‌ها و سازماندهی منظم و کارآمد ناوگروهای بسیج دریایی شده است. 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط