1400/08/15-15:05

فیلم دردناک حادثه ورود پژو به کاروان عروسی در بندرعباس+یک نکته

عادت نامبارک کاروان کشی عروسی‌ها و توقف‌های گاه و بیگاه آنان در طول مسیر این بار غم سنگینی را در بندرعباس به جای گذاشت.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، روز 5شنبه و جمعه 13 و 14 آبان‌ماه در هرمزگان روز‌های سخت و جانکاه تلفات ناشی از تصادف برای مردم این استان بود.

درست در روزهایی که کرونای قاتل دست از جان مردم هرمزگان کشیده و چند روزی است که فوتی‌ ناشی از کرونا در استان گزارش نشده اما در مجموع سه سانحه تصادف در میناب و بندرعباس در این استان 6 نفر فوت و 28 نفر مجروح شدند.

 

اما در مهم‌ترین سانحه این روزها، فوت تأسف برانگیز 3 نفر و جراحت شدید 6 نفر دیگر در پی ورود خودروی پژو به کاروان عروسی در بندرعباس که در وسط بلوار خلیج فارس این شهر و آنهم در ساعت 3:30 صبح رخ داد، بار دیگر ضرورت بازنگری در فرهنگ نادرست کاروان کشی پس از عروسی‌ها و ایستادن‌های گاه و بیگاه در طول مسیر و مسدود نمودن مسیرهای تردد را یادآور ساخت.

 

حادثه‌ای دردناک که در پی توقف بی‌جا در وسط بلوار خلیج فارس در بندرعباس رخ داد و راننده پژو که شاید به خاطر زمان وقوع این حادثه اصلا فکرش را هم نمی‌کرد که عده‌ای در وسط بلوار متوقف شده و مشغول پایکوبی هستند، بدون کوچک‌ترین ترمزی با شدید‌ترین وضع با آنها تصادف و عروسی را به عزا تبدیل کرد.

 

به گفته سرهنگ نقی حیدری  رییس پلیس راهور بندرعباس، خودروی پژو که سرعت بسیار بالایی داشته به ناگاه وارد کاروان عروسی می‌شود و داماد و‌ یک نفر دیگر در محل حادثه فوت می‌کنند و یک دختر ۶ساله نیز پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

 

وی تأکید کرد:  استفاده از مشروب الکلی در مراسم عروسی و رفتارهای غیرمعقول (پایکوبی و شادمانی در وسط خیابان)  و ناتوانی راننده در کنترل خودرو به دلیل سرعت زیاد علت این حادثه بوده است و کارشناسان راهور راننده پژو ۴۰۵ را ۵۰ درصد مقصر اعلام کردند.

 

 

آنچه ضرورت دارد، بازنگری اساسی ما در رفتارهای اینچنینی است که نگذاریم با اندک بی‌مبالاتی، چنین وقایع دردناک رخ دهد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط