1400/08/28-16:45

بارش 102 میلی‌متر باران در 2 ساعت در کوشکنار پارسیان/ 3 خودرو گرفتار سیلاب شدند

کوشکنار در غربی‌ترین منطقه هرمزگان در شهرستان پارسیان روز گذشته در ظرف حدود 2 ساعت و 20 دقیقه شاهد 102 میلی‌متر بارندگی بوده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عصر روز گذشته در زمان دو ساعت و 20 دقیقه در کوشکنار پارسیان (غربی‌ترین منطقه هرمزگان) 102 میلی‌متر باران باریده است.

کیانوش عارفی معاون فنی هواشناسی هرمزگان درباره علت وقوع این میزان بارندگی شدید در این منطقه عنوان کرد: بارش 102 میلی‌متر باران در منطقه کوشکنار ناشی از تشکیل سلول واتر اسپات روی جزیره لاوان و حرکت آن به سمت سواحل پارسیان بوده است که تصاویری از تغذیه رطوبت از سوی این سامانه بر فراز خلیج فارس و محدوده جزیره لاوان نیز در فضای مجازی منتشر شده است که تنوره دریایی نام دارد.

 

 

 

 

 

وی افزود: 102 میلی‌متر بارندگی در منطقه کوشکنار رخ داده اما در شهر پارسیان میزان بارندگی 34 میلی متر بوده است.

 

عارفی همچنین تصریح کرد: بارش این حجم از باران در زمان کم باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم و جاری شدن رواناب شده است.

 

افتادگی تیربرق و ریزش دیوار مردم و آسیب به دو خودرو

 

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نیز در همین باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: بارش 102 میلی متر باران در کمتر از 3 ساعت در منطقه کوشکنار پارسیان سبب بروز رواناب‌های گسترده از مناطق مختلف شده است.

 

وی افزود: در جریان این بارش بسیار شدید، دو خودرو سبک آسیب دیدند و 3 تیر برق افتاده بود و همین طور ریزش دیوار برخی منازل را داشتیم.

 

حسن زاده عنوان کرد: طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی را نیز در این منطقه داشته‌ایم که رو به فروکش است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط