1400/08/29-22:36

کمبود اتوکلاو دلیل اصلی مشکل در دفع زباله‌های عفونی در قشم

فرماندار شهرستان قشم با اشاره به ضرورت راه‌اندازی کارگروه اختصاصی برای دفع پسماندها، گفت: با توجه به مضرات زباله‌های عفونی باید حل این مشکل در اولویت قرار گیرد و یک بار برای همیشه حل شود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علیرضا نصری عصر امروز در جلسه شورای سلامت شهرستان بیان کرد: باید ضرورت و حساسیت این مسئله برای نهادهای مسئول تبیین شود تا بودجه لازم برای این منظور اختصاص داده شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمار دقیق واکسیناسیون کارمندان ادارات دولتی و شرکت‌ها ارائه شود، تصریح کرد: واکسیناسیون کرونا همچنان باید با قدرت و سرعت پیش برود و معلمان و کادر آموزشی و خدماتی مدارس کاملا واکسینه شوند تا بازگشایی مدارس با جدیت بیشتری دنبال شود.

 

فرماندار قشم بیان داشت: نسبت به عرضه قلیان کافه‌ها و رستوران‌ها و همچنین سواحل و تفرجگاه‌ها تذکر جدی داده شود.

 

رییس اداره حفاظت از محیط زیست قشم نیز گفت: بر اساس ماده ۷ قانون مدیریت پسماند، امحای زباله‌های عفونی بر عهده تولید کننده‌ها نظیر بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، آزمایشگاه‌ها و مطب‌ها است و در صورت تبدیل آن به پسماند عادی مسئولیت امحا برعهده دهیاری‌ها و  شهرداری‌هاست.

 

صادق رستمی با اشاره به اینکه ظرفیت دستگاه امحای زباله‌‌ی بیمارستان‌ پیامبر اعظم (ص) قشم حدود ۷۰ کیلو است، افزود: ۱۰۰ مرکز درمانی در سطح شهرستان فعالیت دارند که برای امحای زباله‌های عفونی تولید شده در این مراکز در گام نخست به دستگاه اتو کلاو مجزا و در گام بعدی به مکانی جداگانه برای دفع این پسماندها احتیاج داریم.

 

وی در پایان یادآور شد: متاسفانه مشکل اصلی ما در این زمینه کمبود دستگاه اتوکلاو است که خریداری و نصب هریک از این دستگاه‌ها قریب به 4 میلیارد ریال هزینه دارد.

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط