1400/09/01-15:44

اختصاص قاضی ویژه به جزیره هرمز

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اختصاص یک قاضی ویژه به جزیره هرمز برای تسهیل در روند خدمت رسانی به مردم این جزیره خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علی صالحی ظهر امروز با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی «مد ظله العالی» در خصوص لزوم  محرومیت زدایی از جزیره هرمز و تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در این خصوص، اظهار داشت: به منظور تسهیل دسترسی مردم شریف جزیره هرمز به خدمات قضایی و کاهش نیاز به ایاب و ذهاب به مرکز استان، از میان قضات مجرب، قاضی ویژه‌ای به جزیره هرمز اختصاص داده شده است که با حضور در این جزیره به خدمت رسانی به مردم شریف و شهیدپرور هرمز مشغول خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود: پیش از این، دوری از محاکم قضایی سبب شده بود مردم جزیره هرمز مجبور شوند برای استیفای حقوق شان از طریق سفر دریایی، فاصله ۲۹ کیلومتری را طی کنند تا خود را به بندرعباس برسانند که این موضوع علاوه بر تحمیل هزینه های تردد، متأسفانه در برخی مواقع منجر به بروز سوانحی نیز می‌شد که با اختصاص قاضی ویژه به جزیره هرمز، این مشکلات تا حدقابل توجهی رفع خواهد شد.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام هرمز و تجلیل از ایثارگری‌های مردم این جزیره در وفاداری به آرمان های انقلاب اسلامی، تأکید کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با تمام توان خود از محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت‌ها در جزیره هرمز حمایت می‌کند.

 

صالحی همچنین تصریح کرد: با توجه به الحاق جزیره هرمز به شهرستان بندرعباس، پیش از این نیز دادگستری کل استان هرمزگان از طریق ایجاد دفتر خدمات الکترونیک قضایی و تقویت و تجهیز شورای حل اختلاف، زمینه را برای تسهیل هر چه بیشتر دسترسی مردم جزیره هرمز به خدمات قضایی فراهم ساخته بود که خوشبختانه با اقدام اخیر در اختصاص قاضی ویژه به این جزیره، زنجیره خدمت رسانی دستگاه قضایی به مردم هرمز تکمیل شده است.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین بیان داشت: مطالبه به حق رهبر معظم انقلاب اسلامی «مد ظله العالی» و ریاست محترم قوه قضاییه در جهت رسیدگی به مسائل مردم شریف جزیره هرمز به صورت مستمر از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود و این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی و رفع تمامی مشکلات پیگیری خواهیم کرد.

 

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: طی جلسات متعدد، دغدغه های اهالی محترم هرمز را به منظور احقاق حقوق مردم و تسریع در روند رسیدگی به مشکلات آنها با استاندار و دیگر مسئولین استان هرمزگان مطرح نموده ایم که امیدواریم در نتیجه هم افزایی و هماهنگی میان دستگاه های متولی، روند محرومیت زدایی و توسعه این جزیره تسریع شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط