1400/09/01-14:45

کلاهبرداری با ترفند درج آگهی کذب فروش خودرو

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی کلاهبردار اینترنتی که با درج آگهی کذب در سایت‌های واسط فروشگاهی اقدام به دریافت پیش پرداخت تحت عنوان بیعانه از شهروندان می‌کرد، خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سردار  غلامرضا جعفری اظهار داشت: با مراجعه فردی با مرجوعه قضایى به پلیس فتا و درخواست رسیدگى به شکواییه خود مبنی اینکه در سایت دیوار با آگهی فروش خودرو روبرو شدم و فرد آگهی دهنده خود را مالک معرفی و درخواست ودیعه جهت بیعانه پیش از بازدید خودرو نمود و بنده مبلغی جهت ودیعه واریز نمودم و متأسفانه پس از واریز وجه فرد آگهی دهنده دیگر پاسخگو نبود.

 

وی افزود: با بررسی های انجام شده و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارآگاهان پلیس فتا استان مشخص شد فردی ساکن بندرعباس با انتشار آگهی جعلی فروش خودرو در سایت دیوار و با اخذ مبالغ بیعانه اقدام به کلاهبرداری کرده است.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: با انجام تحقیقات تخصصی وبه موقع این پلیس مبلغ کلاهبرداری شده به حساب شاکی عودت داده شده و طی چند روز اقدامات پلیسی فرد مورد نظر نیز شناسایی، دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

 

سردار جعفری اضافه کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی اولیه ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداری در سایت مذکور شد اما پس از مواجه با ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کرد و بیان نمود با انتشارتصاویر غیر واقعی و جلب اعتماد افراد از آنان کلاهبرداری می‌کرد.

 

سردار جعفری با بیان اینکه تحقیق از متهم جهت کشف سایر کاهبرداری‌های احتمالی ادامه دارد،  یادآور شد: با توجه به گسترده بودن فضای مجازی و گسترش سایت‌های خرید و فروش کالاهای نو و دست دوم افراد سود جو با ترفند های مختلف از اعتماد هموطنان سوءاستفاده و اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. لذا از هموطنان خواست تا هنگام خرید در فضای مجازی دقت بیشتری را داشته باشند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط