1400/09/14-19:14

720 میلیون ریال برای ساخت مسکن معلول قشمی پرداخت شد

رئیس بهزیستی شهرستان قشم گفت: 2 هزار و 600 معلول از خدمات توانبخشی، کمک‌های درمانی و بلاعوض مخصوص معلولین و افراد کم‌توان در این شهرستان استفاده می‌کنند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، اسماعیل کیانی اظهار داشت: امسال یک باب خانه به مساحت ۵۰ متر در روستای دیرستان قشم برای خانواده دارای ۲ عضو معلول به صورت پرداخت ۳۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ساخته شد.

 

رئیس بهزیستی قشم بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای و برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیت یکی از اقدامات مهم بهزیستی برای کاهش معلولیت در جامعه است که توسط کارشناسان این سازمان برگزار می شود.

 

کیانی خاطرنشان ساخت: شعار امسال هفته معلولین با عنوان "پیش به سوی دنیای فراگیر، دسترس‌پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا  با  راهبری و مشارکت افراد دارای معلولیت" بر اهمیت مشارکت افراد معلول در جامعه دارد.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس میز خدمت جهت رسیدگی به درخواست‌های معلولین برای ساماندهی تسهیل حضور آنان در جامعه، در قشم راه‌اندازی شده است.

 

رئیس بهزیستی قشم، توزیع وسایل کمک توانبخشی و تقدیر از معلولین کارآفرین، هنرمند، ورزشکار توسط خیرین را از دیگر از اقداماتی دانست که با هدف روحیه بخشی و نشان دادن اهمیت حضور معلولین در اجتماع انجام شد.

 

وی بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای مناسب سازی محیط شهری در جهت استفاده معلولین تاکید کرد و افزود: طراحی اماکن عمومی، مبلمان و معابر شهری باید به گونه‌ای باشد که معلولین بتوانند به آسانی تردد کنند و امیدواریم دستگاه‌های اجرایی در ساخت و سازها این موضوع را در نظر بگیرند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط