1400/10/08-13:22

نجات ۸ صیاد در آب‌های حوالی کوه‌مبارک

معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با اقدام به‌موقع تیم جستجو و نجات دریایی (ناجی۱۰) ۸ صیاد گرفتار در آب‌های حوالی کوه‌مبارک شهرستان جاسک نجات یافتند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، اسماعیل مکی‌زاده، ظهر امروز در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات حادثه پیش‌آمده برای یک فروند قایق صیادی که صبح امروز دچار شرایط اضطرار شدند، اظهار کرد: شب گذشته این قایق صیادی بدون توجه به هشدارهای هواشناسی برای صید عازم دریا و با تغییرات شرایط جوی و آب‌گرفتگی، صیادان سحرگاه دچار اضطرار می‌شوند.

 

وی ادامه داد: پس از اعلام اضطرار حوالی ساعت ۶ صبح بلافاصله شناور ناجی ۱۰ مرکز جستجو و نجات دریایی از شهرستان جاسک عازم محل شده و با وجود وزش باد شدید و تلاطم دریا در کمترین زمان ممکن موفق به نجات ۸ صیاد گرفتار شدند.

 

معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان محل دقیق حادثه را ۱۵ مایلی جنوب کوه مبارک در شهرستان جاسک اعلام کرد و افزود: هر ۸ سرنشین قایق صیادی در سلامت کامل به بندر جاسک منتقل و به‌رغم تلاش‌های صورت گرفته قایق به دلیل آب‌گرفتگی به قعر دریا فرو رفت.

 

مکی‌زاده با تأکید به این موضوع که بارها و بارها به طرق مختلف شرایط نامساعد جوی و اجتناب از سفر شناورهای سبک در روزهای پیش رو اطلاع‌رسانی شده، بیان کرد: متأسفانه تعدادی از دریانوردان بدون توجه به هشدارهای هواشناسی اقدام به دریا روی نموده که نتیجه حاصله از این بی‌توجهی‌ها به مخاطره افتادن جان افراد است.

 

وی با تأکید بر اینکه شماره تماس ۱۵۵۰ پل ارتباطی دریانوردان با مرکز جستجو و نجات دریایی استان است، اضافه کرد: این مرکز به شکل شبانه‌روزی وظیفه دریافت گزارشات شرایط اضطرار را در پهنه آبی استان بر عهده دارد تا پس از دریافت شرایط اضطرار در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به امدادرسانی اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

طبق اطلاعیه هواشناسی هرمزگان، از پایان هفته جاری تا دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، جریان بارش‌ها سنگین و شدید استان‌های جنوبی به ویژه هرمزگان را در سیطره خود قرار خواهد داد که همراه با این جریان، تندبادهای لحظه‌ای و تلاطم دریا در مناطق دریایی استان نیز پیش‌بینی شده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط